Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeriarbeten
Referensnummer: UH-2019-411
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun samt Timrå kommun inbjuder till anbudsgivning avseende Glasmästeriarbeten i enlighet med i upphandlingsdokumenten angivna krav och villkor. Upphandlingen omfattar glasarbeten i form av reparations- och servicejobb, vissa akuta underhållsåtgärder samt mindre nyinstallationer för succesivt uttag under avtalstiden. Avtalet omfattar inte nyinstallationer över 20 000 SEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde: Sundsvalls kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde: Mitthem
Del nr: 2
Anbudsområde: Timrå kommun
Del nr: 3