Region Värmland upphandlar larmcentraltjänster som avser tjänst att ta kunna ta emot larm från i första hand automatiska inbrotts- och överfallslarm samt från brandvarningssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Larmcentraltjänster