2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för produktions- och kapacitetsstyrning (PKS)
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal på ett IT-system för produktions- och kapacitetsstyrning för leverans till Region Norrbotten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135713:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48810000 Informationssystem, 48800000 Informationssystem och servrar