See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dokument- och ärendehanteringssystem till Säters kommun
Beskrivning: Dokument- och ärendehanteringssystem till Säters kommum. Dokument- och ärendehanteringssystemet ska vara en hjälp och underlätta hanteringen av handlingar och ärenden både för personal och förtroendevalda inom kommunens samtliga sektorer. Ett modernt, välstrukturerat och användarvänligt system kommer att bidra till en effektiv och säker handläggning av handlingar och ärenden
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:65053:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72512000 Dokumenthanteringstjänster