557485-2019 - ResultatSverige-ÅKERSBERGA: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceuppdrag
Referensnummer: 2019-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Österåkers kommun upphandlar ett ramavtal för olika serviceuppdrag avseende logistik, godsmottagning, montering samt mindre snickeriarbeten, vissa flyttuppdrag, bärhjälp och bortforsling av emballage enligt beställning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45421000 Snickeriarbeten, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen