557486-2019 - ResultatSverige-Motala: Stadsplanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd Detaljplanering
Referensnummer: UH-2019-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71410000 Stadsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för konsultstöd inom detaljplanering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Förstudier Stadsbyggnad
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71410000 Stadsplanering, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enklare detaljplaner
Del nr: 2
Komplexa Detaljplaner
Del nr: 3