Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffe- och vattenautomater med tillhörande varor och tjänster - Extern remiss
Referensnummer: 23.3-2361-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42968100 Dryckesautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Den externa remissen avser delar av underlag för den kommande upphandlingen av Kaffe- och vattenautomater.
För mer information om innehåll i extern remiss, se information på avropa.se under Upphandling/Kaffe- och vattenautomater med tillhörande varor och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Extern remiss avseende Kaffe- och vattenautomater
Del nr: Kaffeautomater med tillhörande varor och tjänster
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 42968100 Dryckesautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se extern remiss för övriga två delar i den föreslagna upphandlingen.
Del nr: Kaffe- och/eller vattenautomater med tillhörande varor och tjänster
Ytterligare CPV-kod(er) 03131100 Kaffebönor, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 42968100 Dryckesautomater
Se extern remiss.
Referensnummer: Vattenautomater med tillhörande varor och tjänster
Huvudsaklig CPV-kod 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Ytterligare CPV-kod(er) 42968100 Dryckesautomater