557505-2020 - ÄndringSverige-Fagersta: Grus, sand, krossad sten och ballast
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus‐ och krossmaterial
Referensnummer: 2020.55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Norra Västmanlands Kommunalteknikförbund avser upphandla ramavtal för grus- och krossmaterial för avhämtning.