557507-2020 - ÄndringSverige-Vänersborg: Hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska produkter för vård- och personlig hygien inklusive fotvårdsprodukter
Referensnummer: RS 2020-05347
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionens behov av kemtekniska produkter för vård och personlig hygien samt fotvårdsprodukter.