557539-2023 - ÄndringSverige-Lund: Fordon för väghållning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2st Sopmaskiner
Referensnummer: RH 2023/0117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144400 Fordon för väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Översiktlig beskrivning av uppdraget
Uppdraget avser köp av en (1) mellanstor sopmaskin och en (1) stor sopmaskin för gatusopning.
Upphandlingen är uppdelad i två anbudsdelar.
DEL 1 - en (1) st mellanstor fabriksny sopmaskin
DEL 2 - en (1) st stor fabriksny sopmaskin
Tillhandahållande av upphandlingsdokumenten
Upphandlingsdokumenten tillhandahålls elektroniskt via upphandlingsverktyget TendSign (se www.tendsign.com).
Inlämning av anbud
Anbud ska lämnas elektroniskt genom TendSign.
Endast elektroniska anbud accepteras.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara beställaren tillhanda senast den 2023-09-04 23:59.
Anbud som inte är beställaren tillhanda inom utsatt tid kommer att förkastas.