Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Meddelande om frivillig förhandsinsyn - köp av biobiljetter
Referensnummer: 2020-11-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad, Grundskoleförvaltningen har, efter genomförande av ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt LOU (2016:1145) 19 kap 7§ stycke 3 och detta meddelande, för avsikt att göra ett engångsköp från Filmstaden AB avseende biobiljetter till personalen som julgåva. Köpet omfattar 8 300 personer och värdet är 200 SEK per person.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92300000 Underhållningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen