Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hammarkulletorget - Parallelt uppdrag
Referensnummer: FBU 2020-0196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71410000 Stadsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett parallellt uppdrag för att få fram idéer till den framtida utvecklingen av Hammarkulletorget till en trygg och attraktiv plats för möten i Hammarkullen i nordöstra Göteborg
Målet är att teckna avtal med 3 anbudsgivare för utförande av ett parallellt uppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75100000 Statsförvaltning, 75112100 Administration för utvecklingsprojekt, 90712100 Utvecklingsplanering för stadsmiljön
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen