557715-2020 - PlaneringSverige-Stockholm: Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationsförfrågan (RFI) - operationssalar till Södersjukhuset
Referensnummer: SÖS 2020-1634
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85111000 Sjukhustjänster, 85111100 Kirurgisk sjukhusvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Operationssalar till Södersjukhuset.