557731-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gunnestorpsvägen - nybyggnad förskola
Referensnummer: 18/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av en förskola med integrerat tillagningskök i två plan med 8 avdelningar på ca 1790 m2 BTA.