Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark-, Park- och Gatuprojektering inkl. etableringsområden
Referensnummer: KS 2019-298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för successiva avrop av tekniska konsulttjänster gällande Mark-, Park- och Gatuprojektering inkl. etableringsområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen