557766-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse livsmedel och torrvaror – Inköp av varor i konsumentförpackning (Livsmedel)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInköp av varor i konsumentförpackning (Livsmedel)
BeskrivningOmfattar leverans av livsmedel och förbrukningsvaror i konsumentförpackning till kommunens verksamheter. Avrop sker vid behov och successivt under avtalstiden. Leverans ska ske till angiven adress inom kommunen och med möjlighet till beställning via webbportal. Eventuella plock- och leveransavgifter anges av leverantören. Butikspris gäller med procentuell rabatt.
Intern identifierareUH-26-51250
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHemleverans
Intern identifierareHemleverans