557814-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning med maskin 2019
Referensnummer: UH-2019-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inom KBAB:s fastighetsområden utföra snöröjning, bortforsling av snö, halkbekämpning mm. efter överenskomna riktlinjer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Snöröjningsområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snöröjningsområde 2
Del nr: 2
Snöröjningsområde 3
Del nr: 3
Snöröjningsområde 4
Del nr: 4
Snöröjningsområde 5
Del nr: 5
Snöröjningsområde 6
Del nr: 6