557885-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Film- och videoproduktion
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmproduktion
Referensnummer: 20/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92111000 Film- och videoproduktion
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal genom öppet förfarande, för filmproduktion.
Länsstyrelsen letar efter en leverantör som kan bistå Länsstyrelsen med hjälp inom filmproduktion när den egna verksamheten inte räcker till. Upphandlingen är uppdelad i två delar, en del för ett helt filmproduktions projekt och en del för enstaka delar ur en filmproduktion.
Anbudsinbjudan
Länsstyrelsen i Stockholms län inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal avseende Filmproduktion.
I det osäkra läget med anledning av Covid 19, och dess dagliga påverkan på marknaden, kommer vi att utvärdera frågor kring ekonomiska förutsättningar utifrån krav i detta underlag, men också utifrån den aktuella rådande arbetsmarknadspolitiska situationen och bedöma förutsättningar i förhållande till upphandlingen i varje enskilt ärende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen