Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder KBAB 2019
Referensnummer: VMKF-U 2018.104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av mjuka arbetskläder, profilkläder och skor samt leverans av grövre arbetskläder, skyddskläder (varsel), grövre arbetshandskar och skor som Beställaren avropar i enlighet med detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18141000 Arbetshandskar, 18800000 Skodon, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen