557947-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Telekommunikationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödsystem för Skype
Referensnummer: FS 2.1.2-2462-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32524000 Telekommunikationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar stödsystemstjänster för kontaktcenter och telefonistapplikation samt hänvisningstjänster som option. Observera att röstbrevlådefunktioner avses tillhandahållas via Microsoft Exchange UM, således är enbart integrationstjänsten mot Exchange UM föremål för upphandlingens omfattning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32524000 Telekommunikationssystem, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 64215000 IP-telefoni
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen