557969-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autotransfusion
Referensnummer: RS2018-01524
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Autotransfusion maskiner, tillbehör samt förbrukning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33162100 Utrustning för operationssalar, 33194200 Utrustning för transfusion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen