Region Skåne avser att upphandla IT stöd för dosering av blodproppsförebyggande medicinering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen