558090-2019 - ResultatSverige-Leksand: Grävning och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräventreprenad
Referensnummer: UH-2018-38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förläggning av el, fjärrvärme och fibernät.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mindre jobb- Norr
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 32562000 Optiska fiberkablar, 44163120 Fjärrvärmeledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mindre jobb- Söder
Del nr: 2
Projekt
Del nr: 3