Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI/Hearing dental unit inklusive behandlingsstol och op-belysning
Referensnummer: 21RS11533
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192400 Arbetsutrustning för tandläkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården i Region Västernorrland kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet med en ny upphandling av Dental utrustning. Innan upphandlingsarbetet påbörjas avser vi att göra en analys och genomlysning av vad marknaden har att erbjuda. Vi erbjuder er nu som leverantör av dessa produkter att anmäla ditt intresse att presentera dina produkter inom efterfrågat område.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33167000 Operationsbelysning, 33192410 Tandläkarstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende Dental unit inklusive behandlingsstol och op-belysning