Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer/Klienter och tillbehör – Service och support
Referensnummer: 21/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna RFI är att ge Beställaren information och kännedom om branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner på området och nå aktörer som skulle vara intresserade av att delta i kommande upphandling av datorer/klienter och tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 50312000 Underhåll och reparation av datautrustning, 51611000 Installation av datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI