Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI små instrument och apparater
Referensnummer: SLU.ua.2021.2.4.4-3940
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att inkomma med svar på Sveriges lantbruksuniversitets (SLU) RFI (Request for information) inför upphandling av ramavtal gällande små instrument och apparater till kemiska labb inom universitetet. Upphandlingen planeras att annonseras i sin helhet under 2022.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning, 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38416000 PH-mätare, 38436400 Magnetomrörare, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 42931100 Laboratoriecentrifuger och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för små instrument och apparater till laboratorieverksamheten hos Sveriges lantbruksuniversitet