2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mätavvikelser
Beskrivning: Denna upphandling avser att teckna avtal med en Leverantör för leverans av naturgas (”Naturgas”) till Beställarens Kund för Kundens eget behov, innebärande att Leverantören åtar sig att tillföra Naturgas, motsvarande överenskommen årligt energibehov, i det svenska rörbundna naturgassystemet.
Intern identifierare: 24/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09121200 Ledningsgas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000