558132-2018 - ResultatSverige-Södertälje: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sportutrustning, Gymnastik- och Idrottsplats utrustning/materiel, simhalls materiel/utrustning (TI 2018-1059)(Katrineholms kommun, Vingåkers kommun)
Referensnummer: TI 2018-1059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i två delområden.
Delområde 1: Sportutrustning, Gymnastik- och Idrottsplats utrustning/materiel
Delområde 2: Simhalls materiel/utrustning
Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller båda delområdena.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18412800 Simkläder, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37412000 Vattensportsutrustning, 37412300 Surf- och simutrustning och tillbehör, 37420000 Gymnastikutrustning, 37440000 Träningsutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 37453000 Utrustning för löpsporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen