558134-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tilläggsupphandling av Pappers-och plastvaror, SLL 760
Referensnummer: 18/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leveranser av pappers- och plastvaror till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18930000 Säckar och påsar, 19520000 Plastprodukter, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen