Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbets- och skyddskläder
Referensnummer: 19/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå Energi har behov av arbetskläder och skyddskläder till sin personal. Totalt är det ca 70 personer som bär arbetskläder och skyddskläder, med varierande behov. Luleå Energi avser att upphandla ett avtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18110000 Arbetskläder för män, 18143000 Skyddskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen