558166-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljusarmaturer till utställningar
Referensnummer: 2.4-2018-958
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens maritima museer (SMM) har för avsikt att upphandla ramavtal för ljusarmaturer till utställningar och andra publika ytor på SMM:s arenor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31518600 Strålkastare, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen