558170-2025 - Resultat
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning
BeskrivningFilipstad kommun välkomnar till anbudsgivning avseende Vinterväghållning där Filipstads kommun eller stiftelsen Filipstadsbostäder är väghållare/ägare. Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av snöröjning, halkbekämpning och bortforsling av snö genom ramavtal som löper maximalt fyra (4) år.
Intern identifierare25-1020-1912-1040-166
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000