55818-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Parkeringsmätare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Digitala p-automater 2017.1.
Referensnummer: T2016-03813
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38730000 Parkeringsmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 400 digitala och solardrivna parkeringsautomater inklusive leverans, montage och driftsättning, systemstöd, administration och inlösen av bensinkortstransaktioner, utbildning och support.
Trafikkontoret avser teckna avtal med en Leverantör.