558200-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Reparation och underhåll av anläggningar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandblästringstjänster
Referensnummer: 19/159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sandblästringstjänster till Tekniska verken i Linköping ABs anläggningar.
Tekniska verken i Linköping AB bjuder in att lämna anbudsansökan.
Upphandlingen syftar till att ge Beställaren tillgång till leverantör(er) med kvalificerad personal inom området sandblästring för rengöring av värmepannor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen