See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbets-, yrkes- varselkläder och skor
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för arbets-, yrkes-, varselkläder och arbets-, yrkes- och skyddsskor till kommuner och kommunala bolag i Örebro län. Upphandlingen är uppdelad i tre delområden; A. Arbets-, yrkes- och varselkläder B. Arbetskläder måltid, vård, omsorg och lokalvård C. Arbets-, yrkes- och skyddsskor.
Intern identifierare: Ks 1833/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtalsvillkor
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för arbets-, skydds-, varselkläder och skor.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leverantörsprövning
Beskrivning: Samtliga ställda krav i leverantörsprövningen ska vara uppfyllda för att anbudsgivare ska gå vidare till utvärdering.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på varan/tjänsten
Beskrivning: Kravformuleringar för efterfrågade varor och tjänster.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tilldelningskriterier
Beskrivning: Här beskrivs hur utvärdering och tilldelning av ramavtal kommer att göras.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Administrativa villkor
Beskrivning: Beskrivning av hur anbudsinlämning ska ske.