Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser upphandling av ramavtal för besiktningskonsulter av entreprenader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314100 Tjänster på elområdet, 71315400 Byggnadsinspektion, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen