2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss & Leverantörsdialog - Ambulanshelikoptertjänst
Beskrivning: Region Uppsala och VGR genomför inför en kommande upphandling en extern remiss och leverantörsdialog gällande en Ambulanshelikoptertjänst. Fokus för denna externa remiss och leverantörsdialog är att se vilka aktörer som finns på marknaden, vad dessa kan erbjuda samt återkoppling mot de krav som Region Uppsala och VGR avser att ställa.
Intern identifierare: UPPH2024-00295
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning