Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbets- och profilkläder
Referensnummer: 2020/0947
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla olika arbets- och profilkläder inom respektive delområde som framgår av upphandlingsdokumenten.
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågade produkter framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Delområde 1 och delområde 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Delområde 2
Del nr: 2
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ytterkläder i enlighet med upphandlingsdokumenten.