Upphandlingen omfattar ramavtal för inköp och leverans av idrottsmaterial och gymnastikutrustning till upphandlande myndigheter, för avrop vid behov under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsområde 1: Idrottsmateriel Motala, Vadstena
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37420000 Gymnastikutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Idrottsmateriel
Anbudsområde 2: Idrottsmateriel Mjölby, Boxholm
Del nr: 2
Anbudsområde 3: Gymnastikutrustning mm
Del nr: 3
Gymnastikutrustning, fasta inventarier och större idrottsmateriel