55842-2022 - ÄndringSverige-Malmö: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hämtning och hantering av källsorterat avfall
Referensnummer: STK-2021-286
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunövergripande upphandling gällande hämtning och hantering av källsorterat avfall för Malmö stad.