Ovanåkers kommun upphandlar skolskjuts för Ovanåkers kommun och Söderhamns kommun. Syftet med upphandlingen är att få en trygg, säker, väl tidsanpassad, effektiv, friktionsfri och hållbar skolskjuts.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 72 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 9
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 9
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts Ovanåker och Söderhamns kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/08/2024Slut: 31/07/2028
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
2029-07-31
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8
Del nr: 9