558530-2023 - PlaneringSverige-Stockholm: Programmering av mjukvara samt rådgivning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for Information (RFI) - VAN, Peppol-accesspunkt och Leverantörsportal
Referensnummer: Af-2023/0089 4000
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Request for Information (RFI) som syftar till att ge Arbetsförmedlingen en bättre bild av vilka lösningar för VAN, Peppol-accesspunkt och Leverantörsportal som finns på tillgängliga på marknaden utifrån Arbetsförmedlingens specifika förutsättningarna och volymer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Request for Information (RFI) gällande VAN, Peppol-accesspunkt och Leverantörsportal.