Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesiarbetsstation, anestesiarbetsstation MR och Transportventilatorer
Referensnummer: RS 2019-05519
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33172100 Anestesiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anestesi arbetsstationer, anestesi arbetsstation MR och MR-ventilator samt Transportventilatorer Hospital och pre-hospital, Inklusive tillbehör och reservdelar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 5
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anestesiarbetsstationer, MR-Anestesiarbetsstationer och transportventilatorer
Del nr: Anestesiarbetsstationer
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anestesiarbetsstationer, MR-Anestesiarbetsstationer och transportventilatorer inkl tillbehör och reservdelar