Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Domstolsverket
Referensnummer: 2020/666
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster till Domstolsverket.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen