See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anläggningsmaskintjänster VEAB
Beskrivning: Upphandlingen avser Anläggningsmaskintjänster inklusive anläggningsarbetare till Vaggeryds Energi AB. Uppdragen avser både planerade projekt och akuta händelser. Samtliga enheter inom VEAB är berättigade att avropa från detta avtal. Takvolym på ramavtalet är 23 000 000 SEK.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100890:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten