558685-2019 - PlaneringSverige-Johanneshov: Rengörings- och polermedel
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Städmaterial och hygienprodukter 20-108
Referensnummer: 19/149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI (request for information), eller marknadsundersökning, för upphandling avseende Städmaterial och hygienprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33711900 Tvål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39713400 Golvvårdsmaskiner, 39713430 Dammsugare, 39830000 Rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för Städmaterial och hygienprodukter