Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samarbetspartner för projektering av kooperativ hyresrättsförening
Referensnummer: 2020.57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en samarbetspartner för projektering av kooperativ hyresrättsförening enligt vad som beskrivs i upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70210000 Uthyrning eller leasing av bostäder, 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen