Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler
Referensnummer: 1018-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för möbler, såsom plan- och miljömöbler, mattor, hörsalsmöbler, belysning, till myndigheter inom Sveriges Domstolar. Upphandlingens omfattning framgår av förfrågningsunderlaget i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 300 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen