558700-2025 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Ramavtal Skyddat boende VMKF IC
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Skyddat boende VMKF IC
Beskrivning: Uppdraget avser att tillgodose beställarens behov av skyddade boenden med olika inriktningar och inom olika skyddsnivåer. Skyddat boende ska enligt definitionen vara ett boende inom socialtjänsten som tillfälligt tar emot enskilda som behöver insatser mot hot, våld eller andra övergrepp.
Intern identifierare: VMKF-U 2024.102
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: En enstegsupphandling där alla leverantörer har rätt att delta, deltagande leverantörer ska lämna anbud och den upphandlande myndigheten får förhandla med en eller flera anbudsgivare.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Utvärdering av anbud
Beskrivning: Utvärdering av anbud