558738-2023 - ResultatSverige-Örebro: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal Mark-/anläggnings- och finplaneringsarbeten
Referensnummer: 22/235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av mark-/anläggnings- och finplaneringsarbeten och där till hörande arbeten inom Beställarens fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112700 Landskapsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen